Bilgilendirmeler

1976’dan beri doğallığı lezzet ile buluşturuyor, müşterilerimizin keyifli anlarına tanıklık ediyoruz.

Bilgilendirmeler

Since 1976, we have been combining naturalness with taste, witnessing the pleasant moments of our customers.

Fındık, fıstık, ceviz, susam ve bunun gibi yiyecekler besin grupları arasında “yağlı tohumlar“ olarak adlandırılır. Bu besinler daha çok çerez olarak tüketilmeleri yanında yiyeceklerimize lezzet verici olarak kullanılır.

Fındık, fıstık, ceviz ve susam diğer yağlı tohumlar gibi  enerji (kalori), protein, yağ, B vitaminleri (B2, Niasin), mineraller (Demir, Kalsiyum, Magnezyum, Çinko) ve fosfordan zengindir. Bu içeriğinden dolayı adı geçen yiyecekler ergenlik, gebelik ve emziklik dönemlerinde artan enerji ve mineral gereksinimini karşılamada özellikle anemiyi (kansızlığı) önlemede yardımcıdırlar.  Aynı besinler doymamış yağ, E vitamini ve flavonoidleri (*) de yüksek oranda içermeleri nedeni ile koroner kalp hastalığı ve kanser riskini azaltır.

Ana maddesi %67 fındık, fıstık, susam olan Tempo Şekerleme ürünleri, yağlı tohumların taşıdığı bütün üstün beslenme özelliklerine sahiptir. Yine aynı bu ürünler, uygun kullanılmadığı takdirde insan sağlığına zararları çeşitli araştırmalarla ispatlanmış olan herhangi bir katkı maddesi içermez. Bundan dolayı da herhangi bir toksit ve kanserojen etkisi yoktur.

Üstün besleyici özelliği ve üretim koşullarına dayanarak KROKANLARIN;

1-   » Okul çocukları ve gençleri,
      » Sporun herhangi bir dalı ile uğraşanlar
      » Ağır işte çalışanlar
      » Gebe ve emziren kadınlar tarafından rahatlıkla kullanılabileceği hatta ideal olacağı söylenebilir.

2- Kolay taşınabilir özelliğinden dolayı okul çocuklarının beslenme çantalarının süt, ayran, meyve gibi yiyeceklerle birlikte vazgeçilmez çeşidi olabilir.

3- Özellikle büyük şehirlerde çalışan kişiler için dışarıda yemek yemek bir zorunluluktur. Oysa dışarıda zaman ve ekonomik açıdan uygun olamayabileceği gibi çoğu zaman sağlıklı besinler bulmak bile olanaksızdır. Bu durum KROKAN evden getirilen peynirli sandviç + meyveden oluşan bir öğle yemeğini tamamlayıcısı olabilir. Yine bir ikindi öğününde nescafeyle birlikte doyurucu ve / veya keyif verici bir besin olarak düşünülebilir.

*FLAVONOİD: Tohumlarda, sebze, meyvelerde ve içeceklerde yaygın olarak bulunan doğal pigmentlerdir. Hücreyi obsidasyon stresine karşı korur (hücreyi zararlara karşı korur, dolayısıyla kanser riskini azaltır), kepiller hassasiyeti (kırgınlığı ) azaltır.

Search

We offer something different to local and foreign patrons and ensure you enjoy a memorable food experience every time.

Search

We offer something different to local and foreign patrons and ensure you enjoy a memorable food experience every time.